Левски показа, че се намира в страхотен подем, след като

...

Пети пореден успех за Левски в НБЛ

Левски сподели, че се намира в страховит напредък, откакто записа пети следващ триумф в Националната баскетболна лига (НБЛ). „ Сините “ завоюваха изрично гостуването си на Академик Пловдив, извоювано с 83:69 точки.

Домакините имаха преимущество само в първата четвърт. До почивката двата отбора бяха равностойни. След почивката обаче столичани разрешиха в коша си единствено 27 точки, колкото вкараха в третата четвърт.

С 20 точки за триумфа се отличи Алън Арнет, който добави и по 6 битки и асистенции. С 18 точки и 10 битки се отличи Джон Флорвиъс, а с дабъл-дабъл се регистрира и Златин Георгиев – 13 точки и също толкоз битки. С 11 точки се включи Асен Великов.

За домакините Омар Крайем приключи с 26 точки.

Левски остава с актив 5-3, а пловдивчани имат единствено един триумф от осем мача.

В идващия кръг Левски е хазаин на Ямбол, а Академик гостува на Балкан.