Левски победи с 82:72 (18:15, 20:19, 16:16, 28:22) Милениюм като

...

Левски записа първа победа в Балканската лига

Левски победи с 82:72 (18:15, 20:19, 16:16, 28:22) Милениюм като хазаин в мач от четвъртия кръг на Балканската лига. Това е първи триумф за „ сините “, които имат и две провали в сметката си, до момента в който черногорците са с баланс 1-3.

Срещата изглеждаше като дерби още от първите минути, само че баскетболистите на Димитър Ангелов въпреки всичко съумяха да си обезпечат нежна преднина от 3 точки след първите 10 минути на паркета. А до почивката прибавиха единствено още точка към преднината си. След паузата двата тима бяха безусловно равностойни и приключиха с идентичен брой вкарани точки в третата част (16:16).  В последната четвърт домакините въпреки всичко съумяха да запазят задатъка си и да прибавят още 6 точки към него за първия си триумф в шампионата.

За Левски Райън Райт приключи с дабъл-дабъл – 19 точки и 11 битки, 16 вкара Алън Арнет, 11 наниза Асен Великов и 10 добави Николай Михайлов.

Богдан Цебалович беше най-резултатен за Милениюм с 16 точки, с 14 се разписа Милош Йованович.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.