Левски победи с 3:1 като гост Ботев (Враца) в мач

...

Робърта пак носи Левски на гърба си, сините с обрат срещу Ботев във Враца

Левски победи с 3:1 като посетител Ботев (Враца) в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Столичани трябваше да вършат поврат, откакто на почивката губеха в резултата след гол на Костадин Ничев в 7-ата минута. " Сините " стигнаха до успеха с голове на Найджъл Робърта (57,65-дузпа) и Живко Атанасов (59). В 15-ата минута Даниел Генов пропусна дузпа.

Успехът бе извънредно значим за възпитаниците на Славиша Стоянович, които имаха три следващи равенства в шампионата преди тази среща. Левски събра 24 точки и излезе на 9-о място във краткотрайното класиране. Врачани са с 18 пункта три позиции по-надолу.

В 4-ата минута удар на Патрик-Габриел Галчев от далечна отдалеченост мина около вратата. Врачани поведоха три минути по-късно. Валери Домовчийски отклони топката след центриране от корнер, Ивайло Найденов пропусна да покрие Костадин Ничев, който с компактен удар не остави шансове на Звонимир Микулич.

Секунди по-късно гостите можеше да изравнят. Найденов центрира отдясно в наказателното поле, Мартин Петков отклони топката за Галчев, който се поколеба преди да стреля и ударът му мина над вратата.

В 15-ата минута Ботев получи дузпа. Галчев игра с ръка в наказателното поле след центриране на Буров. Зад топката застана Даниел Генов, който шутира в лявата греда. Пет минути по-късно неакуратен удар на Найджъл Робърта мина около вратата.

В 26-ата минута основният рефер Владимир Вълков ощети Левски. След поредност от карамболи Начо Монсалве опита удар с глава, при което бе връхлетян и фаулиран от вратаря Красимир Костов. Съдията не уточни бялата точка, въпреки да имаше всички учредения да го направи. В тази обстановка испанският бранител получи травма и бе откаран в болница. На негово място в игра се появи Симеон Славчев.

Секунди по-късно " сините ", които през днешния ден играеха в жълто, желаеха нова дузпа, откакто бранител влезе жестоко в краката на Робърта.

В 31-ата минута Ботев бе покрай втори гол. Буров проби отляво и центрира в наказателното поле за непокрития Генов. Деветката обаче от няколко метра стреля около вратата.

До края на първото полувреме Мартин Петков на два пъти опита удари от далечна отдалеченост, само че не заплаши вратата на домакините.

На почивката Славиша Стоянович смени Галчев с Билал Бари. В 53-ата минута удар с глава на Домовчийски мина над вратата. Минута по-късно пред гостите се откри отличен късмет за изравнителен гол. Столичани проведоха страхотна офанзива, която стартира от Бари и мина към Найденов. Защитникът пусна към Симеон Славчев, който изведе в кулоар Робърта. Ударът на нидерландеца бе избавен от Костов.

В 57-ата минута Левски изравни. Здравко Димитров центрира от корнер, вратарят на врачани излезе неразчетено, а от това се възползва Робърта. Нидерландецът с глава вкара за 1:1.

Две минути по-късно " сините " към този момент бяха напред в резултата. Ново точно центриране на Димитров отляво бе продължено от Робърта за Живко Атанасов. Капитанът на отбора в този мач с глава прати топката в мрежата - 1:2.

Левски продължи да играе по-добре и получи дузпа в 65-ата минута. Тогава Мартин Петков проби отляво и бе фаулиран от Ничев. Вълков този път не се поколеба и сподели бялата точка. Зад топката застана Робърта, който с безупречно осъществяване в десния ъгъл вкара за 1:3.

В 77-ата минута гостите бяха покрай четвърти гол. Тогава Мартин Петков получи от Робърта в наказателното поле, само че ударът му мина около дясната греда. Десет минути по-късно Билал Бари се пребори с Венцислав Керчев, овладя подаване от дълбочина и стреля мощно, само че Костов избави.

В продължението на мача Насиру Мохамед можеше да вкара четвърти гол, само че стреля над вратата.
Източник: fakti.bg