Левски победи с 2:1 ЦСКА в дербито на 16-ия кръг

...

Юношите на Левски със сладка победа над ЦСКА

Левски победи с 2:1 ЦСКА в дербито на 16-ия кръг в Елитната група до 17 години. И трите гола паднаха след почивката. " Червените " поведоха посредством Димитър Николов (52), само че домакините обърнаха Христо Аргиров (71) и Александър Кръстев (83). Талантите на Левски отпразнуваха успеха с бурна наслада в съблекалнята.

Срещата стартира равностойно и макар високото движение положителните обстановки за гол липсваха. Пет минути преди края на първата част Валентин Иванов можеше да даде преднина на " сините ", само че топката срещна страничния дирек.

ЦСКА стартира по-активно втората част и Илия Димитров имаше късмет да открие резултата, само че ударът му бе избавен. В 52-рата минута " алените " поведоха след корнер и гол с глава на Димитър Николов.

Левски реагира незабавно и обстановките пред вратата на гостите зачестиха. Вратарят на ЦСКА Богомил Александров се регистрира с няколко положителни спасявания, само че в 71-вата минута " сините " стигнаха до тъждество. След корнер и безредие Христо Аргиров бе най-съобразителен и прати топката в мрежата за 1:1.

Левски продължи да натиска и седем минути преди края стигна до поврат. Удар на Денис Гиведжов бе избавен, само че при траялата офанзива Александър Кръстев получи топката и стреля за 2:1.

Победата качи Левски на върха с 41 точки, с една повече от Черно море. ЦСКА е седми с 24.