Левски победи македонския вицешампион Академия Пандев с 3:1 в контрола,

...

Левски победи за трофея в памет на Георги Соколов

Левски победи македонския вицешампион Академия Пандев с 3:1 в контрола, след която на отбора бе връчена купата " Георги Соколов " в памет на легендата на " сините ", от чието рождение се навършиха 80 години, съобщи Българска телеграфна агенция.

Два гола за Левски с глава вкара Билал Бари, а още в шестата минута резултата откри новият нападател Роналдо, който получи превъзходен пас от сънародника си Уелтън. Лошата вест за Станимир Стоилов бе, че Ивелин Попов се контузи още при започване на мача и даде знак да бъде заменен, като на терена се появи Билал Бари.

" Сините " започнаха интензивно мача на стадион " Виваком Арена - Георги Аспарухов " и още в шестата минута Уелтън надбяга отбраната на гостите отляво, центрира остро и сънародникът му Роналдо засече от близко топката във вратата. Това бе трети гол за бразилеца в две контроли за отбора. В 22-рата минута травма получи и бранителят Сонко Сундберг, само че след лекарска интервенция той се изправи и продължи игра. В 26-ата минута шут на Уелтън срещна напречната греда.

След половин час игра Николай Михайлов прозорливо излезе и изпревари в битката за топка нападателят на гостите Марко Гьоргиевски. В 34-ата минута Левски поведе с 2:0, откакто Анте Блажевич центрира, а Билал Бари майсторски с глава насочи топката в мрежата. В 70-ата минута Бари направи преднината на " сините " класическа, като след осъществяване на корнер Андриан Краев игра с глава, само че на пътя на топката застана Бари, който я продължи с глава в мрежата на противника.

До края на мача треньорът на Левски Станимир Стоилов направи доста смени, като тимът му смени схемата и заигра с трима в отбрана. В 82-рата минута ветеранът на отбора от Република Северна Македония Сашко Пандев се разписа за крайното 3:1.

Съставът на Левски: Николай Михайлов, Анте Блажевич, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Филип Кръстев, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Уелтън, Роналдо, Ивелин Попов (Билал Бари, Антоан Стоянов, Асен Митков, Келиан ван дер Кап, Андриан Краев, Мартин Петков, Преслав Бачев, Патрик-Габриел Галчев, Александър Божилов, Денис Динев)
Източник: fakti.bg