Левски победи Дунав с 4:0 като гост в среща от

...

Левски отнесе Дунав, повтори най-резултатна победа

Левски победи Дунав с 4:0 като посетител в среща от 18-ия кръг на Първа лига.

Двубоят стартира с разменени рискови офанзиви и към двете порти преди Васил Панайотов да открие резултата в 34-ата минута, довкарвайки отбит удар на Прохазка с първия си гол за " сините ". Именно словакът му асистира за 2:0 пет минути по-късно след бързо изпълнен тъч от Обертан.

Левски удари още един път противника при започване на втората част, когато вратарят на Дунав отби топката след корнер, само че право на главата на Мапуку, разписал се по-късно повече от 3 месеца суша. Черната мощ можеше да вкара още един път, само че Сержиу Буш спря удара му на метри от голлинията, насочвайки топката в противоположния ъгъл за 4:0 и също прекъсна 3-месечна голова суша.

" Сините " повториха най-резултатната си победа в шампионата от началото на сезона (4:0 над Славия през август), когато Мапуку и Буш още веднъж се разписаха, а два гола вкара Жорди Гомес.

Домакините от Русе остават на предпоследно място в класирането, до момента в който " сините " се укрепиха в тройката на 3 точки зад втория ЦСКА (но с мач повече) и на 4 пред четвъртия Берое.

ДУНАВ - ЛЕВСКИ 0:4  0:1 Васил Панайотов (34'), 0:2 Васил Панайотов (39'), 0:3 Жуниор Мапуку (47'), 0:4 Сержиу Буш (78')

По-интересното от мача по минути:
1' Начало на срещата в Русе.
10'   Удар на Яблонски с глава след корнер, само че около гредата.
22'   Васев получи топката в наказателното поле на Левски, само че я насочи от външната страна на вратата.
27'   Костадинов стреля с глава към вратата на Левски, само че Митрев отби удара му.
34'   ГОООООЛ за Левски! Васил Панайотов открива резултата, откакто довкара отбит удар на Прохазка. Първи гол за полузащитника с екипа на " сините "!!!
39'   ГООООЛ за Левски! Отново Панайотов бележи за Левски, откакто получи пас от Прохазка с наказателното поле.
43' Шопов стреля с глава към вратата на Левски, само че над напречната греда.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
47'   ГООООЛ за Левски! Жуниор Мапуку вкарва с глава за 3:0, откакто вратарят на Дунав отби топката право на главата му след корнер.
52' Мапуку получи топката на границата на наказателното поле и стреля, само че има сигнал за засада.
56' Будинов опита удар с глава, само че в ръцете на Митрев.
66'   Силен удар от отдалеченост в горния ъгъл на вратата на Левски, само че Митрев улови с плонж.
78'   ГООООООЛ за Левски! Мапуку стреля, Буш спря топката на метри от вратата и бележи за 4:0.
87' Будинов стреля в стената от директен свободен удар, а след това опита и добавка, само че над вратата.
90+1' Край на срещата в Русе!

ДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 94.Юлиян Ненов, 23.Христофор Хубчев, 21.Олексей Ларин (   17.Андреас Васев), 22.Михаил Милчев, 11.Диян Димов, 8.Карлос Ятоба, 77.Бранимир Костадинов (  20.Димитър Георгиев), 10.Васил Шопов (   83.Христо Попадийн), 14.Божидар Васев, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 4.Петър Патев, 5.Тейнур Марем, 6.Мерт Хасан

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон  , 8.Антонио Вутов, 10.Жуниор Мапуку   (  26.Жерсон Кабрал), 15.Роман Прохазка, 19.Милош Цветкович,28.Давид Яблонски, 30.Нелуц Рошу (   11.Антъни Белмонт), 32.Габриел Обертан (   9.Сержиу Буш  ), 71.Васил Панайотов
Резерви: 24.Александър Любенов, 3.Димитър Пиргов, 6.Ивайло Найденов, 14.Мики Орачев

Стадион: " Градски " (Русе)
Съдия: Драгомир Драганов