Левски победи Берое с 1:0 като гост в Стара Загора

...

Берое - Левски 0:1: Първи гол за Ивелин Попов със синята фланелка

" Левски " победи " Берое " с 1:0 като посетител в Стара Загора в последния мач от 12-ия кръг в Първа лига. Гостите поведоха в 3-ата минута с дебютен гол на Ивелин Попов със синия екип.

Вратарят Иван Караджов излезе неразчетено, а топката беше ударена с ръка от Илиян Стефанов преди да попадне в Попето, който не сгреши на празна врата. В петата минута реферът Георги Кабаков още веднъж позволи неточност, откакто отсъди нарушаване на Димитър Пиргов, само че пропусна да даде авантаж, а Роналдо оставаше очи в очи с Караджов. Кабаков по-късно се извини на футболистите на гостите.

Футболистите на " Левски " имаха искания и за дузпа в 34-ата минута, когато Георги Миланов падна в наказателното поле.

Така играчите на Станимир Стоилов, които стояха по-добре на терена през целия мач, записаха седма победа в шампионата и са шести в класирането с 21 точки. " Берое " е 10-и.