Левски Лукойл ще защитава трофея си в efbet Купа на

...

Левски Лукойл ще защитава трофея

Левски Лукойл ще пази трофея си в efbet Купа на България по баскетбол за мъже против Рилски състезател (Самоков), откакто възпитаниците на Константин Папазов надделяха със 100:84 (24:26, 29:16, 28:21, 19:21) Ямбол във втория полуфинал. По-рано през днешния ден отборът от Самоков разгроми Балкан с 90:48 (22:14, 25:16, 22:8, 21:10).

Левски Лукойл има две следващи победи за Купата на България, а Рилски състезател подвигна трофея за първи и финален път в историята си през 2016. Финалът е в понеделник.

Кийт Бенсън означи 22 точки единствено през първото полувреме за Левски Лукойл и приключи мача със общ брой от 26, откакто Папазов го размени през третата четвъртина. Той добави и 12 битки за "дабъл-дабъл ", а петима други негови съотборници приключиха с двуцифрен актив.

Левски поведе с 18:12 през първата четвъртина, само че серия от осем следващи точки, в това число тройка на Евгени Василев, обърна резултата в интерес на Ямбол. Символичните посетители, които през вчерашния ден реализираха неочакван триумф против Берое на четвъртфиналите, сложиха завършек на първата четвъртина с две точки преднина, само че във втората Левски Лукойл построи стабилен задатък.

Носителите на трофея обърнаха резултата със забивка на Бенсън, поставила началото на серия от 11 безответни точки. Преднината на Левски даже набъбна до 14 пункта, само че Ерик Макгил наниза тройка със сирената и Ямбол редуцира изоставането си на 42:53 на полувремето.

До края на мача обаче нямаше конспирация и Левски Лукойл продължи да натрупа преднина до окончателните 26 точки. Венцислав Петков вкара 14 точки за софиянците, по 13 нанизаха Христо Захариев, Тайрън Брейзълтън и Чавдар Костов, а Данило Тасич приключи с 12. Макгил пък бе най-резултатен за Ямбол с 15 точки.