Левски Лукойл победи Ямбол с 86:76 (20:21, 21:18, 28:21, 17:16)

...

Десета победа за Левски Лукойл през сезона

Левски Лукойл победи Ямбол с 86:76 (20:21, 21:18, 28:21, 17:16) в зала " Универсиада ". Успехът бе десети за " сините " в НБЛ.

През първото полувреме играта бе изцяло равностойна, като най-голямата разлика, с която поведе един от двата тима, бе 6 точки за Левски Лукойл малко преди края на втората четвърт. Все отново почивката пристигна при 41:39 за " сините ".

Баскетболистите на Константин Папазов съумяха да натрупат задатък в третата четвърт, като в един миг той мина 15 точки.

В заключителните 10 минути гостите от Ямбол пробваха да стопят пасива си, само че го понижиха само до финалните 10 точки.

Най-резултатен за Левски Лукойл в срещата бе Христо Захариев с 22 точки, като към тях той добави и 11 битки. Тайрън Брезелтън добави 19 точки, а със 17 завърши Данило Тасич.

За Ямбол, който инкасира осма загуба за сезона, Ерик МакГил и Франклин Уилямс вкараха по 12 точки.