Левски (Лом) победи съименника си от град Левски с 2:0

...

Левски продължава без загуба и записа шеста поредна победа на Северозапад

Левски (Лом) победи съименника си от град Левски с 2:0 в Лом в мач от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. По-интересните обстановки в срещата се случиха през второто полувреме, като преди почивката футбол съвсем не се игра.

Силният вятър помагаше на гостите, само че те нямаха изключително предпочитание да нападат противниковата врата и не сътвориха доста положения. Няколко минути след началото на втората част Георги Цеков бе фаулиран в наказателното поле и Мариян Огнянов осъществя отсъдената дузпа в интерес на домакините.

Малко по-късно Цеков вкара и втория гол в мача. До края топката рядко напускаше половината на гостите от Левски, а шансове за ломския отбор пропиляха още Цеков, Гален Ненов и Йордан Георгиев. В 82-ата минута състава от град Левски остана с 10 футболисти, откакто Благовест Ленков бе отхвърлен с червен картон.

Левски (Лом) продължава да е единственият тим в групата без загуба. Шестият следващ триумф го изкачи на второ място, като е единствено на 2 точки от водача Севлиево. Левскарите обаче са играли мач по-малко. Левски 2007 (Левски) от своя страна се намира на 12-ата позиция с 11 точки в актива си.

Стартови сформира:

Левски (Лом) : 12. Иван Ризов, 9. Александър Веселинов, 11. Васил Сапунджиев, 6. Гален Ненов, 7. Георги Иванов, 10. Йордан Георгиев, 15. Лъчезар Георгиев, 21. Мариян Огнянов, 4. Николай Христов, 20. Раиф Мурадов, 22. Цвети Неделчев

Левски 2007 (Левски) : 16. Владимир Трифонов, 17. Цветослав Игнатов, 13. Теодор Михайлов, 5. Веселин Митев, 6. Иван Филипов, 3. Траян Димитров, 4. Кристиан Иванов, 7. Благовест Ленков, 9. Кристиян Иванов, 8. Виктор Иванов, 10. Евгени Систов

Снимка: Фейсбук - " ФК " Левски 2020 " - Лом "