Левски, който отново е воден от Тити Папазов, стартира с

...

Левски тръгна с убедителен успех в НБЛ

Левски, който още веднъж е воден от Тити Папазов, започва с победа новия сезон в НБЛ. " Сините " победиха с 88:62 като посетители Черно море Тича във Варна.

За варненци не игра нито един от новите играчи, откакто отборът има възбрана за прехвърляния към този миг.

Снимка 316708
Източник:

Първата четвърт мина равностойно, като баскетболистите на " сините " се отдръпнаха с 2 точки задатък. През втория интервал столичани подвигнаха оборотите и се прибраха с задатък от 11 точки на полувремето.

През второто полуреме гостите продължиха да натрупат преднина, която стигна до 26 точки преди финалната сирена.

Снимка 316710
Източник:

За Левски мощен мач изигра капитанът Алекс Симеонов, който се регистрира с 20 точки и 13 битки. Никола Маравич добави 14, а Джими Хънт записа 13 на името си. За Черно море най-резултатен бе Кристиян Кръстев с 15.