Левски измъкна точка от визитата си на (0:0) в последния

...

Левски спря Лудогорец в супер мач – ВИДЕО

Левски измъкна точка от визитата си на (0:0) в последния мач в елита през 2022 година Мачът в Разград беше отсрочен от шестия кръг на шампионата. При победа първенците щяха да оглавят класирането, в този момент обаче на върха остана ЦСКА-София. Червените имат 44 точки, зелените са с 43. Сините са шести с 30 точки.

Тимът на Станимир Стоилов игра по-добре от този на Анте Шимунджа. Въпреки това софиянци към този момент осем мача в елита нямат победа. В последнните два месеца те завоюваха единствено против Вихрен Сандански за купата.

Лудогорец имаше първия късмет – в 31-ата минута беше отсъдена дузпа за игра с ръка..

През второто полувреме Левски вкара гол посредством Георги Миланов. Попаденето в 62-ата минута обаче беше анулирано поради нарушаване на Миланов. Той получи и жълт картон за фаула. После столичани удариха и греда посредством Марин Петков. В края не беше зачетен гол и за зелените, дело на Бърнард Текпетей. Оказа се, че той е бил в засада.

В неделя Лудогорец и Левски се срещат още веднъж – в осминафинален конфликт за Купата на България.

Източник: flashnews.bg