Левски изигра един от най-силните си мачове от началото на

...

Левски спечели убедително с 4:0 домакинството си, агитката отново на нож със Сираков

" Левски " изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона, разгромявайки с 4:0 Арда. Двубоят бе първи за отбора на Николай Костов с новите екипи, отдадени на 110-годишнината на клуба.

На " Герена " домакините не оставиха никакви шансове на противника си, като преобладаваха през целия мач.

Марин Петков даде задатък на " сините " с гол в 9-ата минута, а Патрик-Габриел Галчев удвои преднината след ужасно осъществяване от директен свободен удар в 33-ата минута.

Преди края на първото полувреме Фабио Лима Фабио Лима вкара дебютния си гол, с цел да повиши разликата в дуела.

" Сините " стартираха стремително и второто полувреме по метода, по който приключиха първото - с гол, който бе дело на Джавад ел Джемили в 50-ата минута.
 Българска телеграфна агенция
Положението за Арда стана още по-сложно в 52-рата минута, когато Милен Стоев получи пряк червен картон.

Двубоят бе белязан от нови митинги на агитката против притежателя Наско Сираков. Сектор " Б " опъна голям транспарант " Сираков вън ", като не липсваха и мощни викания.

С успеха " Левски " се възползва оптимално добре от неверната стъпка на ЦСКА по-рано през днешния ден и се приближи единствено на 4 точки от " армейците ". Тимът на Николай Костов е четвърти с 41 точки - с еднакъв актив с петия Локомотив Пловдив, който също се издъни през днешния ден - 1:2 с Хебър.
Източник: dnesplus.bg