Левски и Ботев (Пловдив) направиха 1:1 на стадион Георги Аспарухов

...

Левски четири мача е без победа, беше спрян и от Ботев

" Левски " и " Ботев " (Пловдив) направиха 1:1 на стадион " Георги Аспарухов " в мач от 17-ия кръг на Първа лига. " Сините " към този момент в четири мача са без победа и единствено с една в последните седем, което им отрежда шесто място с 28 точки - към този момент на 10 от първия ЦСКА-София.

" Канарчетата " са десети с осем по-малко от " Левски ".

След " заспало " първо полувреме, два от огромните противници на родния футбол направиха доста забавно второ, с надиграване, забавни обстановки и напрежение.

" Левски " вкара единствения гол през първото полувреме. В 18-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле и отбраната на " Ботев " позволи сериозна неточност, оставяйки двама играчи на домакините, непокрити на 7-8 метра пред вратата. Цунами взе високата топка пред Роналдо и бе прецизен с глава за 1:0.

Роналдо пропусна друго състояние за " сините ", откъсвайки се против вратаря Хидайет Ханкич, а " Ботев " заложи най-вече с далечни удари.

" Канарчетата " изглеждаха много неясно през първата част, само че изравниха при започване на второто полувреме. Бившият футболист на " сините " Ивелин Попов подаде в наказателното поле и Антоан Бароан отклони топката зад вратаря Пламен Андреев. Ситуацията бе обсъждана съвсем три минути от ВАР и в последна сметка голът бе приет в 54-ата.

Скоро по-късно " Ботев " получи и дузпа за нарушаване на влезлия секунди по-рано в игра Патрик-Габриел Галчев против Янис Карабельов, само че Никола Попов я анулира след видеопреглед. Спорно решение. Това бяха мощните минути на " жълто-черните ", които бяха доста дейни, потеглиха напред и в търсене на цялостен поврат.

Ивелин Попов бе близо до гол за " Ботев " с отдалечен удар, само че Пламен Андреев се намеси. Малко по-късно " Левски " се съвзе и още веднъж погледна към вратата на противника. Десетина минути преди края Рикардиньо уцели греда.

Последното състояние бе за резервата Илиян Стефанов в добавеното време. Халфът на " сините " получи късмет да стреля в наказателното поле, само че изпрати топката около лявата странична греда.
 Снимка БТАЦСКА-София завоюва безапелационно против " Крумовград ", само че трябваше да прави поврат
ЦСКА-София завоюва с 4:1 гостуването си на " Крумовград " в Пловдив. „ Червените “ обаче трябваше да вършат пълен обрат, а вторият им гол пристигна в края на срещата.

Александър Колев откри резултата за домакините в 34-ата минута. Амос Юга изравни четири минути по-късно, а през втората част Християн Петров, Данило Асприля и Марселино Кареасо донесоха трите точки на " армейците ". Попадението на Петров падна в 78-ата.

Така тимът на Нестор Ел Маестро излезе еднолично на върха в класирането с 38 т., с 2 повече от втория " Черно море ", който изпусна успеха като посетител на " Хебър " - 1:1. " Крумовград " пък записва девето проваляне и остава на 11-о място в подреждането с 18 т.