Левски е в отлична форма, като постигна седем поредни победи

...
Левски е в отлична форма, като постигна седем поредни победи
Коментари Харесай

Това не се е случвало от 9 години! Левски със седем поредни победи в един сезон


Левски е в отлична форма, като реализира седем следващи победи в родния шампионат. Три от тях са под управлението на сегашния треньор Хулио Веласкес, а четири - с някогашния ментор Станислав Генчев. Това е първият път през сезона, в който " сините " реализират такова достижение, като за последно сходен триумф бе регистриран още в края на акцията 2023/2024, само че в границите на два сезона.

През последния сезон, в края на 2023/2024, Левски завоюва значими победи над Локомотив Пловдив (2:1), Крумовград (1:0) и Лудогорец (1:0). Постижението беше продължено и при започване на сегашния сезон, когато сините победиха Локомотив София (6:1), Ботев Враца (4:0), Локомотив Пловдив (2:0) и Крумовград (3:0).

Любопитно е, че последният път, когато Левски записа седем следващи победи в границите на един сезон, беше през 2016/2017 година, демонстрира статистика на " Тема спорт ". Тогава от средата на август до началото на октомври 2016-а сините побеждаваха Лудогорец (1:0), Славия (4:0), Верея (4:0), Нефтохимик (2:1), Пирин Благоевград (2:0), Локомотив Горна Оряховица (1:0) и Дунав (2:0). Интересен факт е, че и тогава в състава на Левски беше Георги Костадинов, който продължава да играе значима роля в тима и в сегашния сезон.

Нападателят на Левски, Мустафа Сангаре, показва отлични умения при асистирането, като направи две асистенции при успеха над Спартак Варна. Французинът е със незабравим актив от 5 основни паса от началото на сезона и същия брой вкарани голове.
 Венци Стефанов: Карл Фабиен е футболист на Левски, договорката е реалност!
Венци Стефанов: Карл Фабиен е футболист на Левски, договорката е реалност!

Това разкри самият притежател на " белите "

Най-често срещаният резултат в мачовете на Левски е 2:0, като сините са побеждавали пет пъти с този резултат - против Спартак Варна, Локомотив Пловдив, Локомотив София, Ботев Враца и Крумовград. Те също по този начин имат три победи с резултат 1:0 и три с 2:1.

Левски реализира първата си суха мрежа под управлението на Хулио Веласкес, като това е 11-та суха мрежа от началото на сезона. От тях седем са на сметката на Матей Маркович, а четири на Пламен Андреев, който бе трансфериран в Фейенорд през есента.

Освен това, Левски не получи дузпа в собствен ущърб за първи път откогато Хулио Веласкес е отпред на тима. В първите два мача на испанския треньор сините получиха попадения след 11-метрови удари - при успехите с 2:1 над Лудогорец и с 4:1 против Хебър.

Нещо, което също отличава Левски, е наклонността да бъде най-резултатен в края на мачовете. Столичани са отбелязали 11 от своите 43 попадения сред 76-та минута и 90+ минути, което съставлява 25.6% от всички техни голове.
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР