Левски 2014 записа втората си загуба в Балканската лига през

...

Левски 2014 с грешна стъпка в Косово

Левски 2014 записа втората си загуба в Балканската лига през този сезон. “Сините” отстъпиха с 63:70 при гостуването си на косовския Башкими (Призрен), само че още в четвъртък ще създадат опит да си върнат самочвуствието и да стъпят на победния път, тъй като им следва друга аудиенция - на Семеен кодекс Тирана.

На процедура третата част бе основна за днешния мач, откакто в нея българите натрупаха закъснение от 15 точки. Първите две четвърти бяха тотално равностойни и на почивката Левски 2014 водеше с 33:32, само че 10:26 в третия интервал постави точка на всичко. Българите завоюваха оставащите 10 минути, само че все пак изгубиха с 63:70.

Станимир Маринов бе най-резултатен за Левски 2014, от чийто състав през днешния ден отсъстваше Веселин Веселинов. Маринов вкара 22 точки, до момента в който Алекс Симеонов остана с 16 и 9 битки, а Крис Минков осъществя 11 точки. Столичани направиха 19 неточности и вкараха единствено 3 от 24 опита от зоната за три точки.

Самир Зекики с 16 точки бе топреализатор за Башкими. Дайшон Найт и Ейдриън Мотли вкараха по 14 за първия триумф на косоварите в Балканската лига през сезона. Българският деец Александър Груев остана отвън групата на домакините.