Лестър започна европейската си кампания с убедителна победа над украинския

...

Лестър със силно представяне в Европа

Лестър стартира европейската си акция с безапелационна победа над украинския Зоря. На “Кинг Пауър Стейдиъм” отборът на завоюва с 3:0 в мач от група G на Лига Европа.

Мачът ще се запомни и с това, че за първи път жена бе основен арбитър на мач от Лига Европа. Французойката Стефани Фрапар влезе в историята с това достижение.

Stéphanie Frappart hace historia en la victoria del Leicester ante el Zorya
— Fútbol Internacional (@MarcaFutbolint)
Английските национали и означиха първите си голове в евротурнирите. Двамата се разписаха през първото полувреме, а след почивката Келеши Иеначо също се подреди измежду голмайсторите. Така, макар отсъствието на контузения, “лисиците” бяха прекомерно мощни за Зоря.

Барнс, който бе над всички на терена, удари греда в 29-ата минута. Топката бе отклонена от Иеначо към Мадисън, който откри резултата. Малко преди почивката Барнс се разписа след самостоятелен пробив през центъра. Грешка в отбраната на украинците пък разреши на Келеши да означи третия гол в мача.

Снимки: ©Getty Images