Лестър поведе колоната в английската Висша лига. Лисиците на Брендън

...

Лестър продължава с изумителната си серия, качи се на върха във Висшата лига

Лестър поведе колоната в британската Висша лига. " Лисиците " на Брендън Роджърс смъкнаха Тотнъм от върха, защото преди броени минути надделяха с минималното 1:0 гостуващия отбор на Уулвърхямптън.

Днешният триумф бе шести следващ за възпитаниците на Роджърс.

Единственото попадение в срещата осъществя Джейми Варди от дузпа. В 15-ата минута основният арбитър отсъди дузпа в интерес на домакините, която звездата на " сините " осъществя изрично против Патрисио.

В 39-ата минута Лестър имаше опцията да получи втора дузпа. Аит-Нури не реши дейностите си против Айозе Перес и реферът Антъни Тейлър още веднъж уточни " бялата точка ". Този път обаче Варди загуби конфликта си против Патрисио, а след това нямаше шанс и при разкрилия се късмет за голова добавка.

Уулв можеше да си тръгне от " Кингс Пауър Стейдиъм " и най-малко с точката, само че пропуски пред постоянния през днешния ден Шмайхел сътвориха Макс Климан и Рубен Невеш.

В идващия кръг на Лестър следва сериозен тест - посещение на първенеца Ливърпул. Уулвърхямптън играе с приятната изненада Саутхямптън.
Източник: fakti.bg