Лестър постигна много важен успех над Ливърпул с 1:0 в

...

"Лестър" препъна "Ливърпул" и го остави на шест точки от върха

Лестър " реализира доста значим триумф над " Ливърпул " с 1:0 в един от най-интересните мачове от 20-ия кръг на Висшата лига. " Лисиците " надхитриха противника си с попадение на Адемола Лукман в 59-ата минута.

В огромни интервали от дуела " Лестър " се бранеше в своето наказателно поле, а също така " Ливърпул " пропусна и дузпа, когато изстрелът на Мохамед Салах в 16-ата минута беше отразен.

Във втори следващ мач " Ливърпул " не съумя да стигне до успеха. Втората загуба на отбора го оставя на шест точки от първото място. Разликата даже може да се усили, откакто водачът " Манчестър сити " играе с новака " Брентфорд " в сряда.

Мениджърът на " лисиците " Брендън Роджърс имаше големи проблеми към състава поради осем контузени футболисти. Той даже нямаше нито един централен защитник, което го принуди да употребява двама от халфовете си на тази позиция в титулярния състав.

За сметка на това " Ливърпул " се завърна към мачовете след отсрочената си среща в Коледния кръг. За алените в игра се върнаха Върджил Ван Дайк и Фабиньо, които бяха инфектирани с COVID-19.

Първата част мина под диктовката на гостите, които направляваха играта, само че мъчно създаваха чисти положения пред Каспер Шмайхел. В 14-ата минута Вилфирд Ндиди сгреши в наказателното поле и събори Салах, за което " Ливърпул " получи дузпа.

© Reuters

Египтянинът заложи на силата при изстрела си от бялата точка, само че Шмайхел избави. При добавката пък Салах уцели гредата при изстрел с глава.

До края на първата част три път Джордан Хендерсън опитваше изстрели от надалеч, а един добър късмет пропусна и Алекс Окслейд-Чембърлейн.

След паузата обстановката на терена не се промени фрапантно, като " Лестър " се защитаваше, а " Ливърпул " опитваше да откри път към вратата. Действията на алените обаче не носеха никаква изненада, разчиташе се на центрирания или пасове по ширината на терена, а отбраната в синьо се справяше.

Най-добрият късмет за гостите пропиля Садио Мане, който в 55-ата минута беше изведен чудесно от Диого Жота, само че стреля над вратата.

В 59-ата минута " лисиците " съумяха да открият резултата. Киърнан Дюсбари-Хол подаде към появилия се единствено три минути по-рано Лукман, а той порази задачата с прекрасен изстрел.

© Reuters

В оставащите минути " Лестър " се прибра компактно в своето поле, притистнат от " Ливърпул " и даже нямаше планове да нападна. Проблемите на домакините се усилиха и след травма на Джейми Варди, когато отборът към този момент беше направил трите си смени. Въпреки това нападателят остана на терена.
Източник: dnevnik.bg