Лестър победи с 2:0 Брайтън като гост, като лисиците, които

...

Дузпа и червен картон не спряха Лестър

Лестър победи с 2:0 Брайтън като посетител, като " лисиците ", които останаха с човек по-малко, изстрадаха триумфа с късни голове и значими намеси на Каспер Шмайхел, който избави дузпа при резултат 0:0.

" Чайките " не можеха да разчитат на Антони Нокер, който бе осъден. Вместо него стартира Юрген Локадия. Марк Олбрайтън започва за Лестър за сметка на Демарай Грей.

Всичко по-интересно в този дуел се случи в последния 1/4 час. Първо, в 76-ата минута, домакините получиха противоречива дузпа, откакто след като Искиердо падна театрално след единоборство с Ндиди. Глен Мъри извърши наказателния удар, само че Шмайхел избави.

В 83-ата минута Ибора изведе Лестър напред, откакто засече с глава центриране на Чилуел. Две минути преди края гостите останаха с човек по-малко, защото Ндиди получи втори жълт картон. Шмайхел избави рисково осъществявания от Марч фаул, а в добавеното време Бонг пропусна да изравни с глава от близко.

В 95-ата минута Джейми Варди вкара втори гол, откакто засече на далечната греда центриране на Грей.

Лестър е на осмо място с 43 точки, до момента в който Брайтън има 34.

СТАТИСТИКА ТУК! Премиър лийг 32 кръг, събота 31 март  Брайтън 0:2краен резулат  Лестър