Лестър направи решителна крачка към класирането си в Топ 4

...

Експериментален Юнайтед позволи на Лестър да се утвърди в Топ 4

Лестър направи решителна крачка към класирането си в Топ 4 през този сезон. " Лисиците " реализираха значима победа при гостуването си на втория Манчестър Юнайтед с 2:1. Джейми Варди и компания бяха в допълнение улеснени от пробния състав, на който бе заложил Оле Гунар Солскяер. Норвежецът опита да запази силите на своите звезди за идващите решителни мачове на " алените дяволи ", само че в последна сметка заплати висока цена за това.
 Челси отсрочи празненствата на Манчестър Сити и направи поръчка за финала

" Сините " надделяха " жителите " с 2:1 като посетители

Головете за спечелилите осъществиха Томас и Союнчу, а за Юнайтед означи Грийнууд.
 Снимка 530447
Източник:

Дори и селекцията на Лестър бе сюрпризирана от безпределно забавната единадесеторка, която Оле Гунар Солскяер бе изправил против тях на " Олд Трафорд ". И някак си разумно, " лисиците " поведоха в резултата след единствено 10 минути. Тилеманс напредна по десния фланг, след което леко пресили центрирането си към Варди. За наслада на гостите обаче, на далечната греда дебнеше завърналият се след контузия Люк Томас, осъществил уместно първия си гол във Висшата лига.
 Кристъл Палас победи Шефийлд Юнайтед като посетител с 2:0 във Висшата лига
Кристъл Палас остава в британския хайлайф и през идващия сезон

" Орлите " с значим триумф против изпадналия Шефийлд Юнайтед

Манчестър Юнайтед обезврежда задатъка на противника единствено пет минути по-късно. Амад Диало показва неотстъпчивост и се пребори за топката, след което съумя да я подаде към Грийнууд. Мейсън слаломира сред отбраната на " сините " и с обмислен удар по земя направи 1:1.

Следващите две голови обстановки бяха пред вратата на " алените дяволи ". Нароченият за продажба Давид Де Хеа показва висока класа при изстрелите на Ихеаначо и Юри Тилеманс.
 Снимка 530445
Източник:

И испанецът обаче капитулира в 66-ата. Марк Олбрайтън центрира чудесно от корнер, а Чаглар Союнчу надскочи всички, с цел да забие неспасяемо кълбото с глава.
 Прецедент: Големия Сам за първи път в кариерата си изпадна от елита, победа за Арсенал

Успех с 3:1 за " артилеристите "

Случващото се принуди Оле Гунар Солскяер да прибегне до включването на " запаси " като Единсон Кавани, Маркъс Рашфорд, и Бруно Фернандеш. Дори и блестящото им наличие на терена не избави " алените дяволи " от неприятното проваляне.