Лестър излезе на второ място в класирането във Висшата лига

...

Лестър пречупи Арсенал и превзе 2-ото място

Лестър излезе на второ място в класирането във Висшата лига след победа с 2:0 вкъщи над Арсенал в среща от 12-ия кръг в британския шампионат.

На мокрия терен на стадион "Кинг Пауър " домакините имаха предимство през целия мач. Преди почивката лондончани бяха доста по-равностойни, само че пропуснаха своите шансове да изненадат "лисиците ".

В самото начало на втората част удар на Ндиди от домакините срещна напречната греда на вратата на "артилеристите ", само че в 68-ата минута Джейми Варди се разписа с шут от наказателното поле след добра офанзива и асистенция на Юри Тилеманс. Четвърт час преди края Джеймс Мадисън оформи крайното 2:0 след подаване на Варди.

Арсенал е на шесто място в класирането с актив от 17 точки.

В неделя водачът в класирането Ливърпул приема първенеца от предишния сезон Манчестър Сити, до момента в който Манчестър Юнайтед е хазаин на Брайтън.