Лекарите в УМБАЛ-Бургас продължават да се борят за живота на

...
Лекарите в УМБАЛ-Бургас продължават да се борят за живота на
Коментари Харесай

Продължава борбата за живота на 2-годишно дете, паднало от втория етаж

Лекарите в УМБАЛ-Бургас не престават да се борят за живота на 2-годишното дете, което през вчерашния ден паднало от втория етаж на болничното заведение в Карнобат.

Инцидентът се случи в сряда към 14:00 ч., до момента в който момченцето и 34-годишната му майка чакали в коридора на лечебното заведение. Според шефа на болничното заведение в Карнобат, доктор Николай Колибаров, по това време в чакалнята не е имало други пациенти, а само майката и детето.

„ В чакалнята не е имало пациенти по това време, следобяд нормално няма хора – били са единствено майката и детето “, сподели той пред bTV.

Д-р Колибаров, който не е бил в лечебното заведение по време на случая, съобщи, че съгласно него няма по какъв начин 2-годишно дете единствено да се качи на високия перваз на прозореца.

„ Дали майката го е поставила да седне – не мога да предсказвам, “ добави той.

Според разкази на негови сътрудници, майката първа е стигнала до площадката, където е паднало детето. Хора от болничното заведение я отведели до Спешна помощ, която се намира на 100 метра от лечебното заведение. Спешните медици са реанимирали детето и го транспортирали в МБАЛ-Бургас в тежко положение.

Още през вчерашния ден, Изпълнителна организация „ Медицински контрол ” се самосезира и стартира изключителни инспекции в „ МБАЛ-Карнобат ”, УМБАЛ „ Бургас ” и ЦСМП-Бургас/ФСМП-Карнобат.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР