Легендата в борбата Георги Мърков гръмна с тежки разкрития за

...
Легендата в борбата Георги Мърков гръмна с тежки разкрития за
Коментари Харесай

Легендата в борбата Георги Мърков с ТЕЖКИ разкрития: Сослан Фарниев е недосегаем – нарежда жребия в състезанията, подиграва се с българските борци

Легендата в битката Георги Мърков гръмна с тежки разкрития за нашумелия руснак Сослан Фарниев, за който към този момент на всички е известно, че е протеже на Гриша Ганчев.

„ Гриша Ганчев и хората му мисля, че схванаха, че нещата не могат да не престават по този начин “, разяснява олимпийският първенец.

Той гостува в подкаста БЛИЦ Live, разказвайки в детайли за абсурда на държавното състезание по класическа битка във Враца, съсипващ един от най-успешните ни спортове.

Както SafeNews писа, през декември огромна част от борците в класическия жанр бойкотираха шампионата по битка във Враца поради скандално изменен чоп от националния селекционер – Сослан Фарниев.

Руснакът пристигна у нас като персонален треньор на Семен Новиков, който завоюва олимпийската купа в Париж. От ноември Фарниев е селекционер на българските борци в класическия жанр.

Борците научили имената на нагласените от Фарниев свои нови противници в 07:58 ч., 2 минути преди да се качат на кантара преди шампионата. За съпоставяне – в свободната битка жребият е един и е публикуван ден преди шампионата.

След гръмналия скандал Държавното самостоятелно състезание по битка във Враца беше анулирано. Според представителите на клубовете е прибавен „ двоен стандарт “ и е имало опит за операция. Състезатели, треньори и ръководители на клубове взеха решение да бойкотират шампионата и демонстративно седнаха на килима в символ на противоречие.

След протеста самите подчинени на Гриша Ганчев – президента на БФБ Христо Маринов и руснака Сослан Фарниев – признаха за машинация в интерес на руснаците. Те невъзмутимо признаха, че сами са манипулирали жребия на Държавното персонално състезание по битка.

Още за абсурда прочетете в обявата на SafeNews:

Чуждите медии ГРЪМНАХА! Сослан Фарниев, подчиненият на Гриша Ганчев, манипулира надпревари и прави измами в българската битка

В студиото на подкаста именитият Георги Мърков разкри:

„ Сослан Фарниев подреди жребия, казвайки кой против кого ще се бори. Най-фрапиращото беше, че неговото момче – руснак, го поставя в най-слабия поток с юношите – 17-18-годишни. И още повече по този начин го нагласил, че да почива в първия кръг. Това беше очевадно и фрапиращо, треньорите започнаха да разпитват за какво по този начин, последваха разправии. Направихме опит да го питаме, само че той на никой не даде пояснение. Каза ни на съветски, че каквото той реши – това ще е. Само на съветски се приказва с него. „ Който желае да приказва с мен – да научи съветския “, по този начин ни споделя. Стоеше на стола, опънал се като дерибей и не помръдва. Беше с Армен Назарян. Сослан единствено ме погледна и нищо не сподели. Попитах го дали ме познава, поинтересувах се за какво по този начин се подиграва в българските борци “, описа Георги Мърков.

По думите му Фарниев е недостижим.

„ Сослан има стабилен тил и надали ще го санкционират. Толкова безочливо да се държи с българските треньори, които са потвърдени в целия свят “, засегнат е олимпийският първенец.

Мърков сподели и дали опозицията има претендент за президент, откакто желаят оставката на Христо Маринов., президентът на БФБ (Българската федерация по борба), апетитен за един от участниците в схемите на Фарниев. 

„ Не съм разговарял с Гриша Ганчев. Нито ние сме се свързали, нито те с нас, няма връзка. Не знам какво чакат, само че мисля, че схванаха, че нещата не могат да не престават по този начин. Трябва да има замяна, промяна на мисленето и работата във федерацията “, разяснява още Мърков.

Георги Мърков е не просто първенец.

В рамките единствено на година печели олимпийска, международна и европейска купа. Той е първият и единствен към този момент състезател, дарил всичките си златни медали на Музея на спорта. Мърков реализира доста в битката и продължава да го прави, като към този момент 3 години е президент на клуба по битка на Левски.

78-годишният Мърков е и кмет на родното си пазарджишко село Горно Вършило. Легендата се радва на четири внучета от двете си деца. Доказателството, че кръвта вода не става, е кръстеният на него Георги, който е 15-годишен, а към този момент жъне триумфи в битката.

 

Източник – Блиц

 

Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР