Легендарната марка смартфони Nokia отново ще се произвежда на територията

...
Легендарната марка смартфони Nokia отново ще се произвежда на територията
Коментари Харесай

Легендарната марка смартфони Nokia отново ще се произвежда в Европа

Легендарната марка смарт телефони Nokia още веднъж ще се създава на територията на Европа. Финландската компания HMD Global, която през 2016 година купи телефонния бизнес на Microsoft и разпореди производството на тайванската Foxconn, разгласи, че ще провежда произвеждане на Nokia устройства в Европа – там, където самата Nokia ги произвеждаше, преди да продаде бизнеса си на Microsoft.

Производството на смарт телефони е съсредоточено в Азия, с цел да се понижат разноските. Но след пандемията, която наруши веригите за доставки, фирмите започнаха да мислят за локализиране на производството на електроника в западните страни, а в последно време и геополитически аргументи постановат сходни решения.

Организирайки произвеждане на 5G смарт телефони в Европа, HMD Global разчита на дотации от локалните управляващи и вложения от сътрудници, отбелязва Ройтерс.

Първа стъпка към локализиране на производството е взаимоотношение с локални експерти по осведомителна сигурност, които актуализират софтуера на устройствата, както и с лаборатории, които тестват готовите артикули за сходство с локалните условия и стандарти.

В коя от страните от района ще бъде ситуирано предприятието за произвеждане на смарт телефони Nokia към момента не е известно. HMD Global има намерение също да прави изследователска работа в Европа.

Източник: skafeto.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР