ЛеБрон Джеймс стана първият играч от НБА, който достига 40

...

ЛеБрон Джеймс става първият играч от НБА, който достига 40 000 точки

ЛеБрон Джеймс стана първият състезател от НБА, който доближава 40 000 точки в кариерата си, вкарвайки при попадение в домакинския мач на ЛА Лейкърс против Денвър Нъгетс.

Джеймс стана най-резултатният водач в НБА за всички времена преди повече от година, когато изпревари някогашната звезда на Лейкърс Карим Абдул-Джабар в домашен мач против Оклахома Сити Тъндър на 7 февруари 2022 година Абдул-Джабар имаше 38 387 точки над 20 сезони.

Джеймс влезе в съботния мач със междинен резултат от кариерата си от 27,1 точки на мач в 1474 надпревари в 21 сезона в НБА.

Нуждаейки се от девет точки, с цел да доближи последното си достижение, роденият в Акрон, Охайо, имаше пет точки при пукотевица 2-от-3 през първата четвърт.

Джеймс понижи до коша за пауза, с цел да отвори втората четвърт, след което доближи границата от 40 000, когато мина около Майкъл Портър-младши от Нъгетс със завъртане, след което направи пауза с лява ръка с оставащо време 10:39 до втората четвърт.