Леброн Джеймс отбеляза 19 от 34-те си точки в последната

...

Леброн Джеймс отбеляза 34 точки при победата на Лос Анджелис Лейкърс над ЛА Клипърс

Леброн Джеймс означи 19 от 34-те си точки в последната четвъртина, а Антъни Дейвис приключи с дабъл-дабъл и Лейкърс преодоляха голям недостиг в последната четвъртина за победа със 116:112 против Клипърс в дербито на Лос Анджелис от Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Дейвис приключи с 20 точки и 12 битки, а Д`Анджело Ръсъл добави 18 пункта за обрата от 21 точки. Така Лейкърс завоюваха за трети път в четири мача против Клипърс и излязоха спечелили в серията за първи път от 2011/2012. Тя е и последната напълно в Crypto.com Arena, някогашният Stapels Center, защото Клипърс ще се реалокират в новата зала Intuit Dome в Ингълууд от началото на идващия сезон.

Двата тима играят в една зала от 1999 насам.

Кауай Ленърд вкара 26 точки и Джеймс Хардън наниза други 23 за Клипърс, които изгубиха за пети път в последните си осем мача в НБА. Ленърд имаше късмет да изравни резултата седем секунди преди края, само че неговият изстрел против Джеймс не попадна в коша.

Демар Дерозън вкара 35 точки и завоюва 10 битки, а Никола Вучевич приключи с 24/13 при победа на Чикаго Булс със 132:123 против Кливланд Кавалиърс след две продължения. Айо Досунму добави 21 точки и Андре Дръмънд записа още 17, както и рекордните за клуба през сезона 26 битки.

Лука Дончич записа трипъл-дабъл на 25-ия си рожден ден и Далас Маверикс завоюва със 136:125 против Торонто Раптърс. Словенецът приключи с 30 точки, 11 битки и 16 асистенции, с което към този момент има 11 трипъл-дабъла през сезона и 67 в кариерата си.