Лайпциг се доближи на точка от , след като победи

...

Лайпциг се доближи на точка от Байерн

Лайпциг се приближи на точка от, откакто победи Щутгарт с 2:1 в първия мач от 18-я кръг в Бундеслигата. Биковете имат 35 точки, баварците – 36. Шампионът обаче е и с мач по-малко. Двубоят е домакинство на четвъртия Айнтрахт.

И двата гола за Лайпциг вкара Доминик Собосалай. Унгарецът откри в средата на първото полувреме, а при започване на второто направи и 2:0. Асистенцията за второто попадение беше на Андре Силва. Любопитно е, че. Тогава той още веднъж се разписа на два пъти против Щутгарт, а биковете биха с 4:0.

Сега обаче южняците върнаха един гол в 68-ата минута посредством Фюрих. Той се разписа от дузпа. Това направи последните 20 минути по-нервни, само че домакините устояха до края.

Щутгарт остава 15-и в класирането с 16 точки и без победа през 2023-ата. Толкова има и 16-тият Бохум.
Източник: flashnews.bg