Лайпциг и Манчестър Сити завършиха 1:1 в първия 1/8-финален мач

...

Лайпциг изненада Сити, Лукаку даде минипреднина на Интер срещу Порто

Лайпциг и Манчестър Сити приключиха 1:1 в първия 1/8-финален мач сред двата отбора от Шампионската лига.

Рияд Марез вкара единственото попадение в дуела за отбора на Гуардиола в 27-ата минута след асистенция на Гюндоган.

Крайният резултат и заслуженото тъждество, оформи Йоско Гуардиол с глава след центриране на Марсел Халстенберг и несъответстваща реакция на вратаря на Сити Едерсон.

В другия мач от нощес Интер победи Порто с 1:0 на „ Джузепе Меаца ". В 58-ата минута в игра за италианския отбор се появи Ромелу Лукаку на мястото на Един Джеко. В 78-ата минута португалците останаха с човек по-малко, откакто втори жълт картон получи Отавио.

Домакините се възползваха от численото си преимущество и Лукаку вкара победния гол в 86-ата минута.