Лацио победи Сасуоло с 2:0 като гост. Срещата беше от

...

Лацио взе своето срещу Сасуоло

Лацио победи Сасуоло с 2:0 като посетител. Срещата беше от 9-ия кръг на Серия А. Точни за триумфа на " орлите " бяха Фелипе Андерсон (29) и Луис Алберто (35). С триумфа Лацио събра 13 точки и излезе на седмо място във краткотрайното класиране. " Неровердите " са 13-и с три точки по-малко.

Гостите изиграха мощно първо полувреме, в което вкараха и двата гола за триумфа си. В 18-ата минута Андреа Консили се намеси уверено при удар на Фелипе Андерсон. Десет минути по-късно обаче вратарят беше беззащитен. Тогава Валенти Кастеянос откри Фелипе Андерсон в наказателното поле, а бразилецът не сбърка.

В 35-ата минута Лацио стигна до втори гол. Луис Алберто се озова на точното място, с цел да вкара една избита от отбраната на домакините топка.

В 57-ата минута шут на Данило Каталди среща гредата. Пет минути по-късно основният арбитър Марко Ди Бело сподели червен картон на вратаря на гостите Иван Проведел, само че след намесата на ВАР го анулира.

В 82-ата минута Матиас Весино също пропусна да направи успеха на Лацио по-изразителна.