Лацио победи Рома с 1:0 в Дерби дела Капитале и

...

Победа в Дерби дела Капитале осигури на Лацио място в 1/2-финалите за Купата на Италия

Лацио победи Рома с 1:0 в " Дерби каузи Капитале " и класира за полуфиналите в шампионата за Купата на Италия. Единственият гол в срещата бе дело на Матия Дзакани, който той бе прецизен от дузпа при започване на втората част. В идващия кръг съставът воден от Маурицио Сари ще се изправи против спечелилия от срещата сред Ювентус и Фрозиноне.

Като цяло през първото полувреме нямаше доста положения пред двете порти. Все отново римските " орли " бяха по-активният тим. В 8-ата минута символичните домакини имаха искания за 11-метров углавен удар, само че те не бяха почетени от Даниеле Орсато.

12 минути по-късно вратарят на гостите Руи Патрисио се регистрира с рутинно избавяне след тъкмо изпълнен директен свободен удар от Данило Каталди.

В 48-ата минута Матиас Весино принуди Патрисио да се намесва, като португалецът мазета топката в ъглов удар. Валентин Кастеянос бе съборен от Дийн Хаусен. Първоначално Орсато не уточни бялата точка, само че след намесата на ВАР, Лацио получи дузпа, която бе осъществена от Дзакани.

В 56-ата минута символичните домакини бяха покрай втори гол. Валентин Кастеянос бе открит на добра позиция в наказателното поле, само че Патрисио още веднъж избави.

Само минути по-късно Мануел Лацари подаде към Весино. Халфът стреля, само че осъществяването му мина на сантиметри от левия непряк дирек.

В 61-ата минута римските " вълци " за първи път тестваха Христос Мандас, който избави удар на Лоренцо Пелегрини без проблем.

Три минути преди края на постоянното време на срещата Рома имаше добра опция да стигне до изравнителен гол, откакто Андреа Белоти бе открит в пеналтерията. Той стреля незабавно, само че Христос Мандас парира неговия удар.

В шестата минута на добавеното време Педро получи втори жълт картон и остави лациалите с човек по-малко, само че тове не се оказа съдбовно за състава воден от Маурицио Сари.
 Лацио - Фрозиноне 3:1 в мач от Серия