Лацио и Милан играят при резултат 1:2 в мач от

...

НА ЖИВО: Лацио 1:2 Милан

Лацио и Милан играят при резултат 1:2 в мач от 34-ия кръг на италианската Серия А след голове на Имобиле и Жиру.

Домакините стартираха стремително и поведоха още в петата минута, когато Чиро Имобиле засече пас на Милинкович-Савич и от обещаваща позиция прати топката в противниковата мрежа за 26-и път през този сезон.

В 18-ата минута "росонерите " можеха да отвърнат, само че изстрелът на Оливие Жиру с глава мина тъкмо около лявата греда.

В края на първата част основният арбитър Марко Гуида реши да ревизира с ВАР играта с ръка на Луис Алберто. След прегледа обаче реферът отсъди, че дузпа няма и играта продължи.

В добавеното време Рафаел Леао откри пространство в наказателното поле и шутира, само че ударът му бе блокиран от съперниковата отбрана. Секунди по-късно Франк Кеси отвърна с изстрел, който обаче също бе блокиран.

Пет минути след подновяването на играта Рафаел Леао обезпечи положително подаване на Оливие Жиру, който с лекост прати топката в мрежата на Стракоша.

Лацио - Милан 1:2
1:0 Чиро Имобиле 5'
1:1 Оливие Жиру 50'
1:2 Сандро Тонали 90+3'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лацио: 1. Стракоша, 29. Лацари, 4. Патрик, 33. Ачерби, 26. Раду, 21. Милинкович-Савич, 6. Лейва, 10. Алберто, 7. Андерсон, 17. Имобиле, 20. Дзакани

Треньор: Маурицио Сари

Милан: 16. Менян, 19. Ернандес, 23. Томори, 20. Калулу, 2. Калабрия, 79. Кеси, 8. Тонали, 17. Леао, 10. Диас, 30. Месиаш, 9. Жиру

Треньор: Стефано Пиоли