Лацио е новият носител на Суперкупата на Италия. Орлите победиха

...

Лацио разплака Юве и Роналдо, орлите триумфираха със Суперкупата на Италия

Лацио е новият притежател на Суперкупата на Италия. " Орлите " победиха с 3:1 Ювентус. Двубоят се организира в Рияд, а триумфът бе втори за римския клуб на " бианконерите " през този месец.

Луис Алберто откри резултата в 16-ата минута. В края на полувремето Пауло Дибала изравни. През втората част Сенад Лулич (73) и Данило Каталди (93) донесоха петата Суперкупа на римляните, а Родриго Бентанкур беше изпъден секунди преди третото попадение на столичани.

В 16-ата минута след безредие Милинкович-Савич откри Луис Алберто, който не сбърка за 1:0.

В самия завършек на първото полувреме " остарялата госпожа " стигна до гол. Роналдо нанесе удар, който Томас Стракоша мазета. Топката стигна до Дибала, който изравни.

В 73-ата минута " орлите " още веднъж излязоха напред. Бонучи не съумя да почисти центриране отляво, топката стигна до Сенад Лулич, който с удар от воле вкара за 2:1.

В добавеното време на срещата влезлият като запаса Данило Каталди оформи крайното 3:1. Малко преди този момент Бентанкур бе изпъден.