Ланс се наложи над Олимпик Лион с 3:0 като гост

...

Ланс победи Олимпик Лион като гост във френската Лига 1

Ланс се наложи над Олимпик Лион с 3:0 като посетител в дуел от 24-ия кръг на френската футболна Лига 1.

Гостите съумяха да поведат в края на първото полувреме, макар че по-рано белгийският халф Орел Мангала удари греда за Олимпик Лион.

33-годишният нападател Флориан Сотока бе прецизен за 1:0, а през второто полувреме последваха нови две попадения за състава на Ланс.

Сепе Уахи бе прецизен от дузпа за 2:0 в 53-ата минута, а 87-ата австрийският бранител на гостите Кевин Дансо оформи крайното 3:0 с акуратен изстрел с глава откакто засече центриране от ъглов удар.

Олимпик Лион завърши срещата с човек по-малко поради директния червен картон на британския полузащитник Ейнсли Мейтланд-Найлс в 84-ата минута.

Ланс събра 39 точки на шестата позиция във краткотрайното класиране, а Олимпик Лион прекъсна победната си серия от четири мача и се намира на 11-о място с 28 точки.