Ланс и Дижон завършиха 1:1 в първи плейофен двубой за

...

Ланс и Дижон оставиха развръзката за 2 юни

Ланс и Дижон приключиха 1:1 в първи плейофен дуел за място в Лига 1. Белгард откри резултата за домакините в 49-ата минута, само че Куон изравни в 81-ата минута. Срещата-реванш е на 2 юни.

В първата част на дуела домакините играха много по-добре и сътвориха много положения, само че Белгард не съумя да се разпише. Гостите отвърнаха с рискова офанзива посредством Саид, само че вратарят се оправи.

Слити също имаше опция да се разпише за гостуващия отбор, само че не сполучи да се разпише.

Отлична контраофанзива разреши на Белгард да се разпише за 1:0 в 49-ата минута в интерес на Ланс.

Саид стреля рисково в 55-ата минута, само че вратарят се оправи със обстановката. Гостите потеглиха да търсят гол. В 73-ата минута гостите имаха искания за дузпа, само че такава не беше отсъдена. Все отново в 81-ата минута Куон изравни резултата, а това беше и крайния резултат, като двата отбора ще би трябвало да дефинират спечелилия на 2 юни (неделя).