Ламин Ямал: Детството ми беше място, където никой не знаеше накъде води животът
Ламин Ямал се върна към детството си и годините в Росафонд - квартал на Барселона, който съгласно него е оставил най-силната диря в характера му. Младият гений призна, че даже мачовете за Барселона не могат да се сравнят с страстите от улиците, в които е расъл.
" Мисля, че игрите в Росафонд бяха по-вълнуващи. Там никой не знаеше по какъв начин ще се развие животът. Дали ще станеш футболист, проектант, художник или просто ще успееш да си намериш работа ", показа Ямал.
Ламин Ямал: Хората започнаха още веднъж да гледат футбол поради мен
Суперзвездата разяснява въздействието си върху футбола
Той описа, че в квартала липсва предвидимост. Децата играят с по-големите, учат се да се оправят сами, а родителите им работят толкоз доста, че рядко имат време да бъдат към тях. Именно това чувство за неустановеност го е оформило като човек.
" Виждаш по какъв начин родителите ти дават всичко от себе си, само че няма по какъв начин да са до теб от самото начало. Не се притесняваш, само че усещаш, че бъдещето ти е неразбираемо ", сподели още той.
Днес Ямал е измежду най-големите гении на Барселона, само че спомените от Росафонд не престават да го държат крепко стъпил на земята.
Източник: topsport.bg
КОМЕНТАРИ




