ЛаМаркъс Олдридж и Дерик Уайт записа по 17 точки за

...

Сан Антонио спря собствената си и серията на Клипърс

ЛаМаркъс Олдридж и Дерик Уайт записа по 17 точки за изненадващата победа на Сан Антонио против Лос Анджелис Клипърс със 107:97. Така бе спряна серията седем следващи триумфа на гостите. Сан Антонио, които бяха изгубили 10 от предходните си 11 мача, изиграха страхотна среща.

За Клипърс Каухи Леонард приключи с 19 пункта, 7 битки и 7 асистенции. Двата отбора се вкопчиха в сериозна борба през цялото време на срещата. Първата част бе извоювана от гостите с 30:27, само че “шпорите” дадоха отговор уместно с 26:23, което подсигурява паритет на почивката.

Решителна се оказа третата част, когато момчетата на легендата Грег Попович надвиха с 29:18. Клипърс взе преднина от едвам 1 точка в последната четвърт - 26:25, за крайното 107:97.