КЬОЛЬН, Германия (AP) — Шак“ го направи отново.На 32 години

...

Шакири отбелязва зашеметяващ гол при равенството 1-1 на Швейцария с Шотландия на Евро 2024

КЬОЛЬН, Германия (AP) — „ Шак “ го направи още веднъж.

На 32 години и откакто напусна изостанал да играе в MLS, Джердан Шакири се завърна на интернационалната сцена и още веднъж отбелязва голове.

Неговият замайващ гол през първото полувреме обезпечи тъждество 1-1 за Швейцария против Шотландия на Евро 2024 в сряда.

Това е шестият следващ огромен интернационален шампионат, в който Шакири отбелязва гол, датирайки от Световното състезание през 2014 година

Това са три следващи Световни шампионати и в този момент три Европейско състезание за нападателя на Чикаго Файър. Според УЕФА той е първият състезател, постигнал това достижение.

„ Тази вечер той потвърди, че живее и диша за моменти като тези “, сподели треньорът на Швейцария Мурат Якин.

Шакири се превъртя обратно в годините с първи кърлинг от към 20 метра на стадион Кьолн.

Шотландия поведе от 13-ата минута, когато ударът на Скот Мактоминей отклони злобно отклоняване от Фабиан Шар и победи вратаря на Швейцария Ян Зомер.