Кьолн постигна драматичен успех с 3:2 у дома срещу Унион

...

Кьолн остава в битката за оцеляване в Бундеслигата след драматичен обрат срещу Унион Берлин

Кьолн реализира трагичен триумф с 3:2 вкъщи против Унион Берлин в мач от 33-ия кръг в Бундеслигата. " Козлите " изоставаха с 0:2 в 19-та минута след попадения на Робин Кнохе и Кевин Фоланд, само че реализираха късен поврат, който ги остави в борбата за оставане в елита.

Флориан Кайнс от дузпа в 45-та минута върна домакините в дуела, а попаденията на Щефен Тигес в 87-та минута, както и на Деймиън Даунс в добавеното време осигуриха възможностите за Кьолн да резервира мястото си измежду най-хубавите в Германия.

" Козлите " имат 27 точки на 17-то място във краткотрайното класиране след едвам петия си триумф през акцията, на три точки от Унион Берлин, които са 15-ти.

В друга среща от кръга Република България Лайпциг направи тъждество 1:1 пред лична аудитория против Вердер Бремен.

Автогол на Николас Зайвалд в 36-та минута обезпечи задатък на " зелените ", само че Бенямин Шешко изравни по-късно повече от един час игра.

" Червените бикове " са на четвърто място с 64 точки, до момента в който Вердер остава на 11-та позиция.

В другите ранни съботни срещи Борусия Мьонхенгладбах и Айнтрахт Франкфурт, както и Фрайбург и Хайденхайм, приключиха наедно 1:1.