Кьолн изненада неприятно РБ Лайпциг в мача между двата тима

...

Надеждите на РБ Лайпциг за титла почти се изпариха

Кьолн изненада неприятно Република България Лайпциг в мача сред двата отбора от 30-тия кръг на Бундеслигата.

" Козлите " се показват пагубно в последно време в елита, записвайки серия от 3 следващи загуби в шампионата, само че довечера бяха на върха на опциите си и реализираха триумф с 2:1.

В воин за домакините се трансформира Йонас Хектор, който вкара и двата гола за своя тим.

Амаду Айдара пък осъществя почетното попадение за гостуващия състав.

Всички голове паднаха през второто полувреме, като още на старта му Хектор вкара първия си гол в мача.

Айдара върна едно попадение след 58 минути игра, само че единствено две минути по-късно преднината на домакините беше възобновена с втория прецизен завършващ изстрел на Хектор, който завоюва трите точки на отбора си.

Република България Лайпциг се бори за първото място в класирането, само че има едвам две победи в миналите към този момент 6 кръга от шампионата.

Отборът остава на втората позиция, само че изостава на 7 точки, преди изиграването на мача на водача Байерн от кръга. Така разликата може да бъде увеличена до 10 пункта.

В предходния кръг на Бундеслигата Република България Лайпциг стигна едвам до нулево реми на своя стадион против Хофенхайм, като представянето на тима не е приемливо.

Кьолн е предпоследен, с 26 точки, като днешната победа резервира възможностите на състава за избавление.
Източник: fakti.bg