Купуване на гласове в такива мащаби като на изборите на

...
Купуване на гласове в такива мащаби като на изборите на
Коментари Харесай

Радан Кънев: Такова купуване на гласове като на 2 април досега не е имало

Купуване на гласове в такива мащаби като на изборите на 2 април не е имало до момента. И съгласно мен точно поради това не е допустима коалиция сред ПП-ДБ и ГЕРБ “. Това сподели в изявление за предаването „ Лице в лице “ евродепутатът Радан Кънев от „ Демократична България “.

Кога да чакаме окончателните резултати?

„ Ако един претендент е купувал гласове със свои пари, той би трябвало, с опрощение за грубия израз, да ги избие в границите на мандата – би трябвало да обезпечи обири, които да надвишат милионите, изхарчени за пазаруване на гласове. Но това даже не е нормалният случай – всекидневно зад претендента, за който се купуват гласове, стои олигархията, мафията, стои проведената престъпност. И тези хора си чакат рестото. Това се овъзмездява с корупция с безвластие, с липса на гонене против проведената престъпност. Купуването на гласове значи приемливост към корупцията и проведена престъпност в границите на националното ръководство. Хората, които гласоподаваха за хартиената бюлетина , това желаеха и това получиха “, разяснява евродепутатът.

На въпроса за какво към момента няма единна позиция на обединението ПП-ДБ по отношение на предлагането на водача на ГЕРБ за коалиция за сформиране на постоянен кабинет Кънев отговори, че такава ще има до края на седмицата.

Той разгласи, че ще предложения всички партии на диалози

„ Зная, че контактът е ежечасен сред водачите в обединяването, ще има и задоволително лидерски срещи. Да не забравяме, че следва образуване на единна парламентарна група на обединяването – ще има задоволително ясна обща позиция “, добави евродепутатът.

Гледайте целия диалог във видеото!

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР