Куба завърши с победа участието си в група D на

...

Куба удари Пуерто Рико в опашкарското дерби във Варна

Куба приключи с победа присъединяване си в група D на провеждащото се в Италия и България Световно състезание по волейбол. В мач без значение за крайното класиране в челото, кубинците надвиха над Пуерто Рико с 3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:17) за първи триумф в конкуренцията. Пуерто Рико пък приключи присъединяване си без да успее да запише триумф. И двата тима отпадат от конкуренцията.

След две равенства при започване на първата част кубинците се възползваха оптимално от неточности на пуерториканците и започнаха да натрупат преднина, която доближи 5 точки при 7:5. При първото техническо спиране резултатът бе 8:3 за Куба. След 10:6 за символичните домакини куба съумя да означи 6 следващи точки, половината от които от обсада, и поведе с 16:6 при второто техническо спиране. В края на гейма преднината на кубинците доближи 13 точки при 23:10. Пуерто Рико понижи изоставането си, откакто осъществя 4 следващи точки, само че кубинците умерено затвориха гейма с 25:15.
Куба сподели по-добра игра и през втората част, поведе с 5:2, а при първото техническо спиране водеше с 8:6. Пуерто Рико съумя да изравни при 10:10, след което Куба още веднъж поведе с 2 точки, само че позволи ново равнене при 12:12. След още едно тъждество второто техническо спиране бе при 16:15 за символичните домакини. След спирането резултатът незабавно бе подравнен, последваха още 5 равенства, а с отлична игра в края на гейма Пуерто Рико означи 3 следващи точки и завоюва частта с 25:22.

В началото на третата част символичните посетители поведоха, само че позволиха равнене при 5:5. Последва още едно тъждество, а при първото техническо спиране куба водеше с 8:6. След спирането кубинците на два пъти повеждаха с 4 точки при 10:6 и 13:9, само че позволиха пуерториканците освен да изравнят при 13:13, само че и да поведат. След още две изравнявания на резултата при второто техническо спиране Пуерто Рико водеше с 16:15. След спирането кубинците демонстрираха страхотна игра, изключително на обсада, и означиха 6 следващи точки и поведоха с 21:16. Пуерто Рико осъществя три следващи точки и понижи изоставането си, само че не съумя да обърне резултата в своя изгода и Куба взе третата част с 25:21.
Пуерто Рико поведе с 2 точки при започване на четвъртия гейм, на кубинците изравниха при 6:6. Последва още едно тъждество, само че след отлична обсада при първото техническо спиране резултатът бе 8:7 за Куба. След спирането символичните домакините означиха три следващи точки и поведоха с 4 точки при 11:7. Тимът на Пуерто Рико отвърна с три следващи точки, само че по-добрата игра на кубинците в отбрана и в офанзива им разреши да водят с 16:13 при второто техническо спиране. Кубинците сподели по-стабилна игра и съумяха да поведат със 7 точки при 23:16 и без проблеми взеха гейма с 25:17 и мача с 3:1.
Втората среща в групата от програмата през днешния ден е с начален час 20.30 и опълчва тимовете на Иран и Полша.

В класирането в групата Полша /3 мача/, Иран /3 мача/ и България /4 мача/ имат по 9 точки. Поляците и иранците са с геймово съответствие 9:2, а българите - с 10:3. На четвърто място в групата е тимът на Финландия с 2 победи и 2 загуби и 5 точки в актива при геймово съответствие 7:9. Тези четири тима към този момент си осигуриха присъединяване във втората фаза на конкуренцията. Куба приключи на петото място в групата с 1 победа и 4 загуби и 3 точки в актива си при геймово съответствие 6:12. Последен е отборът на Пуерто Рико без победа и 1 точка в актива си при геймово съответствие 3:15. Среща от група D на Световното състезание по волейбол, което се организира в Италия и България:

КУБА - ПУЕРТО РИКО3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:17)
All hands on deck with this triple-block formation from Cuba, as they take the 3rd set at 25-21, and lead 2 sets to 1 against Puerto Rico @FedPURVoli in #FIVBMensWCH Pool D Varna#volleyballWCHs#volleyball pic.twitter.com/VTx3vrBfNl