Президентът на САЩ Доналд Тръмп обеща да превземе Куба
Куба е хубав остров по собствен личен метод. Мисля, че би било огромна чест да завладея Куба. Искам да кажа, да я освободя. Мисля, че мога да върша с нея каквото си желая, сподели Тръмп.
Той добави, че „ се погрижи “ за Куба, незабавно щом войната с Иран завърши. Не последва неотложен коментар във връзка изказванията на Тръмп. Заплахата идва на фона на цялостно спиране на електроснабдяването на карибския остров.
„ Националният електроенергиен съюз на Куба “ (UNE) заяви, че „ цялостното изключване на националната електропреносна мрежа “ е оставило страната с население от 11 милиона души без ток.
Министерството на енергетиката означи, че не е имало повреди в блоковете, които са работели, когато мрежата е претърпяла срив.
Правителството приписва проблемите на енергийната обсада от страна на Съединени американски щати, откакто през януари Тръмп предизвести, че ще наложи мита на всяка страна, която продава или доставя нефт на Куба. На фона на акцията за напън от страна на Съединени американски щати, от 9 януари насам в Куба не е внасян нефт. Действията на Съединени американски щати в допълнение ускориха дългогодишните стопански проблеми на Куба, предизвиквайки филантропична рецесия на фона на необятно публикуваната липса на гориво, храна и медикаменти. Условията провокираха редки публични безредици на острова, като през уикенда протестиращи подпалиха офис на Комунистическата партия.
Той добави, че „ се погрижи “ за Куба, незабавно щом войната с Иран завърши. Не последва неотложен коментар във връзка изказванията на Тръмп. Заплахата идва на фона на цялостно спиране на електроснабдяването на карибския остров.
„ Националният електроенергиен съюз на Куба “ (UNE) заяви, че „ цялостното изключване на националната електропреносна мрежа “ е оставило страната с население от 11 милиона души без ток.
Министерството на енергетиката означи, че не е имало повреди в блоковете, които са работели, когато мрежата е претърпяла срив.
Правителството приписва проблемите на енергийната обсада от страна на Съединени американски щати, откакто през януари Тръмп предизвести, че ще наложи мита на всяка страна, която продава или доставя нефт на Куба. На фона на акцията за напън от страна на Съединени американски щати, от 9 януари насам в Куба не е внасян нефт. Действията на Съединени американски щати в допълнение ускориха дългогодишните стопански проблеми на Куба, предизвиквайки филантропична рецесия на фона на необятно публикуваната липса на гориво, храна и медикаменти. Условията провокираха редки публични безредици на острова, като през уикенда протестиращи подпалиха офис на Комунистическата партия.
Източник: frognews.bg
КОМЕНТАРИ




