Куба е готова за съпротива в случай на нападение от

...
Куба е готова за съпротива в случай на нападение от
Коментари Харесай

Президентът на Куба обяви готовност за съпротива в случай на нападение от страна на САЩ

Куба е подготвена за опозиция при положение на нахлуване от страна на Съединени американски щати. Това съобщи президентът на Куба Мигел Диас-Канел Бермудес в обществената мрежа X .

По думите му, американците " съвсем всекидневно “ заплашват Куба с принудително събаряне на властта, употребявайки като предлог икономическите проблеми, които самите те " се пробват да основат и да влошат към този момент повече от 60 години “.

Той също по този начин твърди, че става въпрос за опит да се поемат под надзор ресурсите и стопанската система на страната: " Те афишират проекти да завземат страната, нейните запаси, благосъстоятелност и даже самата стопанска система, с цел да я задушат и да ни принудят да се предадем “.

Кубинският водач назова протичащото се " жестока икономическа война “, която, по думите му, се ползва като " групово наказване против целия народ “.

" Всеки външен агресор ще се сблъска с непреодолима опозиция “, съобщи президентът на Куба.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР