Кризи, които търсят, но не намират решения. Генериране на страх

...
Кризи, които търсят, но не намират решения. Генериране на страх
Коментари Харесай

Вицепрезидентът Йотова: Подкрепям идеята за построяване на музей за спасяването на българските евреи


Кризи, които търсят, само че не намират решения. Генериране на боязън от клюки за непрекъснати закани. Непонасяне на рецензия – в случай че критикуваш, значи си зложелател. Липса на обикновено предпочитание за присъединяване в съдържателна полемика. Изтласкване на интелигенцията заклеймяване на различните вместо помощ за приобщаване. Ксенофобска изразителност, обиди и квалификации, които раждат квалификации. Лъжи, отменяне и ненавист са част от политическия език. Лидерът желае послушни хора, приказва с елементарни фрази, тъй като народът по този начин го схваща, нетърпящ възражения, сочи кой е универсалният провинен. Описваме протичащото се в Германия и предвоенна Европа от 30-те години на предишния век, или откриваме черти от днешните общества политически обстановки? Това е единствено предизвестието на безконечния фашизъм. Това съобщи вицепрезидентът по време на откриването на интернационалната конференция " Стоп на речта на омразата ".

„ Дали сме се научили, дали припознаваме обстоятелства и персони, типажи в публичното съществуване – всеки един от Вас тук и хората извън може да си отговори на този въпрос. Холокостът не е почнал с газовите камери, а с омразите речи против едно малцинство. Днес 4 от 5 младежи в еврейското общество считат, че проблемите се задълбочават. Вирусът на отричането е подготвен да мутира по време на рецесия. Това е опасност освен за евреите, освен за малцинствата – това е опасност за личните ни общества и демокрацията ни “, счита тя.

Според нея няма положително лекуване без вярна диагноза: „ Европа и светът претърпяват един от най-тежките си интервали. Липсват безапелационни и безапелационни работещи решения. Това провокира неустановеност, правдивост, поляризация и съмнение. В този развой се употребява езикът на омразата. “

„ Езикът на омразата против Източна Европа, Англия против пришълците, или против бежанците в резултат на Близкия изток, са към този момент нарицателни. Езикът на омразата от изключение се трансформира в норма, ражда политически идеологии и субекти. Днес с лека ръка се борави с обстоятелства, преиначават се, приказват се неща, за които няма доказателства – за 50 евро да можеш да минеш южната граница на България е характерен образец “, разясни още Йотова.

Тя сложи въпросът и за това дали медиите са проводник на езика на омразата, катализатор в желанието си за по-висок рейтинг.

„ Социалните мрежи – изключително хранителна страна за речта на омразата. Типичното проявяване на комплекса и малодушните, които нямат смелостта да си признаят своя персонален комплекс “, добави още тя.

По думите ѝ от огромно значение е наказателната и правна уредба: „ Но дали е задоволително? Дали в глобите е лекарството за лекуване на тази зараза? Важни са механически средства като затруднение. Имаме инструкция за аудио-визуалните услуги, имаме кодекс на държание на онлайн платформи. “

Според вицепрезидента най-тежката борба е за душите на хората, най-много младите: „ Те са лесна плячка на радикални детайли, постоянно неналичието на вероятност пред тях. Враждебното слово е първата крачка към закононарушенията от ненавист и насилието. Нека напомним убийството на Илан Халими – първото такова ликвидиране на млад евреин след Втората международна война. Нападението на еврейското учебно заведение в Тулуза. “

Тя напомни историята и по какъв начин България съумява да отбрани своето еврейско население през Втората международна война: „ Това е епизод от историята на България за горделивост. Тази памет би трябвало да се запази. Привърженик съм на концепцията за изграждане на музей за спасяването на българските евреи. “
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР