Кристиан Блуменфелт спечели спечели олимпийската титла в триатлона, който включва

...

Норвежец спечели олимпийската титла в триатлона

Кристиан Блуменфелт завоюва спечели олимпийската купа в триатлона, който включва плуване, колоездене и тичане. Норвежецът беше част от група от 40 състезатели, които приключиха дружно пробега от 40 километра в колоезденето, като беше на пета позиция след плуването от 1500 метра, печелейки успеха в последната фаза от конкуренцията. Блуменфелт приключи за 1:45:04 часа.

На втора позиция остана британецът Алекс Яи с време 1:45:15 часа, а трети се подреди Хейдън Уайлд от Нова Зеландия.Джони Браунлий, който завоюва сребърен орден през 2016 година и бронз четири години по-рано, остана на пето място в крайното класиране в Токио.

Медалът е първи за Норвегия в този спорт на олимпийски игри, до момента в който Англия е най-успешната нация в триатлона, откакто той се причисли към програмата на Олимпиадата през 2000 година. Кристиан Блуменфелт приключи на 13-то място в дисциплината на Игрите в Рио де Жанейро преди пет години.