Кристъл Палас Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:1 на Селхърст

...

НА ЖИВО: Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед 0:1, Бруно откри

Кристъл Палас Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:1 на " Селхърст Парк " в отсрочен мач от 7-ия кръг на Висшата лига.

В първите 10 минути чисти благоприятни условия нямаше, като Манчестър Юнайтед опитваше с бързи подавания да изостри офанзивите си, само че Палас се справяше с заплахите. Първото по-интересно състояние бе в 16-та минута когато Люк Шоу получи в противниковото наказателно поле и опита удар от въздуха, само че топката профуча около лявата греда на Гуаита.

Пет минути по-късно Каземиро изпрати дълго подаване към Антони, който се пребори за топката и опита да трансферира вратаря на Кристъл Палас, само че ударът бе неакуратен. Последваха няколко спречквания сред двата тима, като Антони бе найа-активен в тях, а бразилецът даже замени обидни реплики със своя съотборник Бруно Фернандеш.

В 31-та минута Люк Шоу достави хубаво центриране отляво, при което Вут Вегхорст се извиси във въздуха, само че топката мина над напречната греда. Три минути по-късно Бруно Фернандеш опита шанса си от далечно разстояние, само че това бе следващият изстрел, който се оказа неакуратен.

В 41-та минута пристигна най-чистото голово състояние дотук, откакто Одсон Едуар овладя добре топката и насочи свръхестествен удар от разстояние, само че Давид де Хеа направи блестящо избавяне, избивайки в гредата. Последва ъглов удар за Кристъл Палас.

Три минути по-късно Маркъс Рашфорд пусна хитро подаване към Кристиан Ериксен, който отклони за Бруно Фернандеш, намиращ се на точката на дузпата, а португалският полузащитник овладя невъзмутимо и изстреля топката в левия ъгъл на Гуаита, който нямаше по какъв начин да реагира - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

Стартови Състави:

Кристъл Палас:  13. Висенте Гуаита, 3. Тайрик Мичъл, 6. Марк Гехи, 26. Крис Ричардс, 17. Натаниъл Клайн, 28. Шейк Дьокуре, 19. Уил Хюз, 7. Майкъл Олизе, 14. Жан-Филип Матета, 11. Уилфред Заха, 22. Едсон Едуард

Треньор:  Патрик Виейра