Крилото на Черно море Тича Аверил Ъгба печели отличието за

...

Играч на кръга - Аверил Ъгба

Крилото на Черно море Тича Аверил Ъгба печели оценката за най-хубав състезател на кръга съгласно Sportal.bg за четвърти път през сегашния сезон. Лидерът на " моряците " поведе тима си към значима победа над Спартак Плевен с 86:77 през миналия уикенд, като по този метод варненци стопираха отрицателна серия от три следващи загуби.
 Идеална петица на XVII кръг в НБЛ Идеална петица на XVII кръг в НБЛ
Във въпросния дуел Ъгба записа 16 точки, 22 битки, 3 асистенции и 2 чадъра за 37 минути на терена като титуляр. При стрелбата си от игра американецът бе 7/12 и се отличи с най-високия коефициент на потребно деяние за кръга - 34. Това е седмият дабъл-дабъл в последните осем мача за Ъгба, който продължава да впечатлява с представянето си тази година.

Средните индикатори на Ъгба през сегашния сезон сочат 17.6 точки, 11.3 битки, 2.6 асистенции, 1.5 откраднати топки и 1.0 чадъра на мач при 58% пукотевица от игра.