Кремонезе се наложи над Венеция с 1:0 Джовани Дзини“ в

...

Антов си изкара червен картон, но Кремонезе победи без него

Кремонезе се наложи над Венеция с 1:0 „ Джовани Дзини “ в мач от 16-ия кръг от Серия Б. Българският национал Валентин Антов стартира като титуляр за домакините, само че в 51-ата минута бе изпъден с пряк червен картон.

Кремонезе стигна до гол още в 22-ата минута, когато Масимо Кода прати топката във вратата, защитавана Бруно Оливейра, само че след преразглеждане на обстановката с ВАР, попадението не бе зачетено.

Денис Йонсен бе изведен на чиста позиция в 51-ата минута, когато Валентин Антов го фаулира. След преразглеждане на обстановката с ВАР обаче, основният съдия подвигна пряк червен картон на българския национал, който се бе оказал финален в отбраната на Кремонезе.

Лука Раванели обаче вкара в 81-ата минута за домакините от Кремона, с който гол донесе триумфа на своя отбор.

След тази победа Кремонезе събра актив от 29 точки, заемайки 3-о място във краткотрайното класиране в Серия Б, до момента в който Венеция остава на първото място в групата с 33 пункта.
Източник: novsport.com