Красимир Анев зае 13-о място в първия старт в Световната

...

Красимир Анев завърши 13-и в първия старт след олимпиадата

Красимир Анев зае 13-о място в първия старт в Световната купа по биатлон след зимните олимпийски игри в Пьонгчанг - спринта на 7.5 километра в Контиолахти. 30-годишният българин смъкна всичките 10 цели и приключи на 41.3 секунди от спечелилия Антон Шипулин.

Руският биатлонист също мина без неточност през двете стрелби и финишира за 23:51.6 минути. Той изпревари с 5.8 секунди латвиеца Андрейс Расторгуевс и със 17.3 секунди.

Олимпийският първенец Йоханес Бьо приключи четвърти и се приближи единствено на 11 точки от водача в Световната купа Мартен Фуркад, който пропусна надпреварата. Шипулин се придвижи до трето място с 520 точки.

Владимир Илиев зае 25-а позиция в Хохлфицен, откакто направи по една неточност в двете стрелби и изостана с 1:08.3 мин. Димитър Герджиков е 49-и с два пропуща и пасив от 1:49.4 мин. Антон Синапов се класира 92-и от 100 участници след четири неточности и изоставаме от 3:11.7 мин.
Източник: dnevnik.bg